Vendéglicenszek

Hírek, Nemzetközi

A szakág vezetése kifejezetten fontosnak tartja, hogy erősítse a nemzetközi együttműködést.

A magyar helyszínek bekapcsolódása az Alpok-Adria kupasorozatba is ezt a célt szolgálja – ezáltal szélesebb mezőnyben mérkőzhetnek meg hazai lovasaink, és az itthoni versenyhelyszínek még ismertebbé válhatnak a külföldi versenyzők körében.

A környező országokkal emiatt kölcsönös megállapodás áll fenn a lovasszövetségek között, melynek értelmében a lovastusa versenyekre a versenyzőknek nem kell vendéglicenszet kiváltani. Ez a megállapodás az alábbi országokat érinti:

• Ausztria
  • Horvátország
  • Románia
  • Szerbia
  • Szlovákia
  • Szlovénia

Törekvéseinknek megfelelően az Olaszországgal való megállapodás egyeztetése is előkészületben van, ennek előreláthatóan a nyár elején lesz eredménye.

Fontos megjegyezni, hogy a külföldi nemzeti versenyekre való nevezés A Magyar Lovassport Szövetség Ügyfélkapu rendszerében kérhető igazolás (Ügyfélkapu/Profil/Lovas/Dokumentumok/Military-igazolás külföldre) letöltésével, valamint a Szakbizottság írásbeli jóváhagyásával lehetséges. A minősítő pontok elszámolásához a lovas felelőssége eljuttatni a Szakbizottság részére a minősítés alapjául szolgáló eredménylistát.

Last modified: 2024-04-03