Július 14-16. Elmar Lesch edzőtábor, Bábolna
Az edzőtábor folytatása volt a januári, Ludovika Lovardában tartott eseménynek. Olyan lovasok számára volt nyitott az esemény, akik már legalább 1*-os szinten versenyeznek.
Az edzőtáborban 12 lovas, 17 lóval vett részt
A program követte a versenyek felépítését, így pénteken idomító edzések voltak programlovaglással, szombaton terepfeladatokat és vasárnap pedig a díjugratás részfeladatot gyakorolták a lovasok. Pénteken először lelovagolták programjukat a lovasok, amit Hillier Orsolya, nemzetközi színtű díjlovas bíró pontozott, majd Elmar és Orsi is elemezte a látottakat. Ezután Elmar tartott egy korrigáló edzést, melynek végén ismét lelovagolták a programot a lovasok, melyre újra kaptak egy komplett pontozást.
Az edzés egy nagyon jó visszajelzés volt a lovasok számára, hogy mit lát egy bíró és egy edző. A programokról videofelvétel készült, melyet este Elmar részletesen kielemzett a lovasokkal.
Szombaton a nagy meleg miatt kora reggel kezdődtek az edzések. Két páros volt egy csoportban, főleg a vonalak, kombinációk és a vizes akadályban való lovaglás volt fókuszban.
Este vacsora mellett kötetlen szakmai beszélgetésre nyílt lehetőség az edzők és lovasok között.
Pénteken díjugratás, Elmar melegítette be a lovasokat szintén 2 fős csapatokban, a bemelegítés után komplett pályát ugrottak a lovasok, ahol Elmar a hibás részleteket addig javította, amíg nem sikerült a párosoknak tökéletesen megoldani a feladatot.
Július 20-23. Facimiech, Lengyelország
11 lovas 17 lóval vett részt a versenyen, ahol a nemzetközi „csillagos” számok mellett nemzeti kategóriák is kiírásra kerültek. Ezen a versenyen került megrendezésre a lengyel bajnokság az utánpótlás lovasok és az amatőrök számára is, ennek megfelelően a pályák is elég nehezek, technikásak voltak.
Nagyon kellemes időjárás, egy kiváló létesítmény és jó hangulatú verseny fogadta a lovasokat.
A nemzeti 80 és 100 cm-en indulók számára már csütörtök délelőtt kezdődött a verseny, ők pénteken ugrattak, és szombaton a tereppel zárult számukra a verseny.
A többi kategóriában a „klasszikus” időbeosztás (péntek-díjlovaglás, szombat-terep, vasárnap-ugró) szerint zajlott az esemény.
Általánosságban elmondható, hogy a közel 200 indulót számláló mezőnyben a magyar csapat kiválóan szerepelt, minden kategóriában ott voltak a lovasaink az élmezőnyben, és majdnem minden lovasunk legalább egyik lovával az első 6-ban végzett (minden versenyszámban legalább 20 induló volt, de voltak ennél jóval népesebb mezőnyök is)
A legnagyobb, CCI3* kategóriában született a legjobb magyar eredmény, ahol szoros versenyben Grósz Kata Kantharos BP nevű lován a harmadik helyet szerezte meg, tőle nem sokkal lemaradva pedig Pintér Vanda végzett a negyedik helyen.
Július 22. Mikepércs
A már hagyományosnak mondható mikepércsi verseny sajnálatosan alacsony indulószám mellett zajlott, holott az egynapos helyszínek között Mikepércs azok közé tartozik, ahol nemcsak a 2 legkisebb kategória, hanem az A is megrendezésre kerül, ami jó edzéslehetőség lehetne a lovak és lovasok számára.
A szervezők minden évben sokat tesznek azért, hogy a verseny megrendezésre kerüljön. Köszönjük azoknak a lovasoknak, egyesületeknek és edzőknek, akik emelték a verseny színvonalát a részvételükkel!
Külföldön élő lovasaink eredményei
Külföldi lovasaink számára sem múlt el sikerek nélkül a júliusi hónap.
Míg Kaizinger Balázs főként fiatal utánpótlás lovaival ért el szép eredményeket, Tóth Imre pedig Luhmühlenben szerepelt jól második számú lovával, addig Müller Nicolas ismét bizonyította Schwaigangerben CCI3*-S kategóriában elért negyedik helyezésével, hogy ott a helye az idei fiatal lovas Európabajnokságon.
A képen Müller Nicolas és Mandoble