2026. február 11-én került sor a II. Lovastusa Díjátadó Gálára, ahol a 2025. évi szabadtéri szezon Championatusainak helyezettjei, a ranglistákon legtöbb pontokat gyűjtő lovasok, az év egyesülete, az év edzője-és utánpótlás edzője, az év lovasa díjak, valamit díszoklevelek kerültek átadásra.
A helyszín a tavalyi évhez hasonlóan a Ludovika Széchenyi Díszterme volt.A jó hangulatú összejövetel az elnöki köszöntővel vette kezdetét, majd a díjak átadása következett.
Elsőként a Championatusban pontot gyűjtő lovasok és lovak helyezettjei kapták meg plakettjeiket. Itt az év során legtöbb minősítő pontot gyűjtő Kezdő Lovasok, Póni Lovasok és Ifjúsági Lovasok, valamint az év Előkezdő -és Kezdő Lova kategóriákban kaptak díjat az első 3 helyezettet elért lovasok és lovak.
A Championatusok helyezettjei után a 2025-es év legsikeresebb edzői vehették át díjaikat.
Az év edzője díjat ezúttal Sós Attila, az év utánpótlás edzője díjat pedig Tuska Pál vehette át.
A tavalyi év legsikeresebb egyesülete nevében a tavalyi évhez hasonlóan ismét Fülöp Sándor vehette át a Ludovika Sportegyesület elismerő plakettjét.
Ezután következett a különböző ranglistákon legtöbb pontot gyűtő lovasok díjazása.
Legtöbb ifjúsági ranglista pont: Hatvani Örs
Legtöbb fiatal lovas ranglista pont: Czirok Márton
Legtöbb amatőr ranglista pont: Papp Réka
Legtöbb FEI pontot gyűjtő lovas: Grósz Kata
Legtöbb ranglista pontot Doerfer Noémi gyűjtötte, aki az Év Lovastusa Lovasa díjat is elnyerte a 2025-ös felnőtt Európa-bajnokságon való kíváló szereplése elismeréseként.
A díjátadások sorát a Díszoklevelek átadása követte.
Díszoklevelet kapott a szakágért hosszú éveken át kitartóan dolgozó Haál Gábor a Bábolna Nemzeti Ménesbirtok igazgatója, Jobbik Ákos pályatervező és pályaépítő, illetve Nagy Sándor, aki a 2026. évtől nyugdíjba vonul és a háttérből támogatja tovább a szakág munkáját.
A ceremónia végeztével a díjazottakat és kísérőiket terített asztal várta, ami után Kollár Csaba szakági elnök úr tartott előadást az Európa Kupa (régebben Landliche Európa-bajnokság) hazai összefüggésű történetéről egészen 1953-ig visszamenőleg, melynek apropóját az adta, hogy a következő, 2027-es- Európa Kupa versenyének rendezési jogát a Bábolna Nemzeti Ménesbirtok nyerte el.
A rendezvény fő támogatója ebben az évben a Ludovika Sportegyesület volt, amit ezúton is külön köszönünk a Szakág, az összes díjazott és részt vevő nevében!


































































































































